Jak dowiaduje się 300POLITYKA, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska udaje się do Brukseli. Według naszych rozmówców, w dzisiejszym planie jest m.in. spotkanie z byłym premierem, a obecnie przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, z którym w przeszłości blisko współpracowała jako rzeczniczka rządu.

Premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w województwie zachodniopomorskim. O 13:30 szef polskiego rządu weźmie udział w konferencji dotyczącej rozbudowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, a o 15:30 w briefingu dotyczącym realizacji odcinków dróg ekspresowych S6 i S11 w województwie zachodniopomorskim.

Dziś i jutro w rzeszowskiej Jasionce odbędzie się Kongres 590. Po raz kolejny patronatu udzielił prezydent Andrzej Duda, który wystąpi wraz z premierem Mateuszem Morawieckim. Organizatorzy przewidują dziewięć warsztatów, które mają być praktycznym uzupełnieniem dyskusji i debat, odbywających się w ramach bloków merytorycznych.

Podczas godzinnego spotkania 30-50-osobowe zespoły zastanowią sie nad rozwiązaniami konkretnych problemów administracyjno-biznesowych (case study). Wypracowane rozwiązania zostaną przekazane, jako propozycje i postulaty, do właściwych organów administracji publicznej. Prezydent Andrzej Duda o 12:30 weźmie udział w kongresie, o 14:30 zwiedzi stoiska MŚP i start-upów, a o 20:00 weźmie udział w gali Nagrody Gospodarczej Prezydenta.

O 11:30 wicepremier, przewodniczący Komitetu do spraw Pożytku Publicznego Piotr Gliński powoła Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem. Jarosław Kaczyński w Krośnie zapowiedział, że dziś “być może razem z premierem” będzie mówił o propozycjach skierowanych do bardzo małych przedsiębiorstw. – Chcemy by Polska była krajem ludzi przedsiębiorczych, by energia Polaków została naprawdę uruchomiona – zaznaczył prezes PiS.

Dzisiaj odbędzie się sześć konferencji przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny: o 10:00 w Szczecinie, o 11:30 w Gorzowie Wielkopolskim, o 13:00 w Zielonej Górze, o 14:45 w Bolesławcu, o 15:30 w Zgorzelcu i o 16:45 w Legnicy.

O 7:30 przed wejściem do dworca PKP Ochota w Warszawie odbędzie się briefing prasowy Koalicji Obywatelskiej ws. planów Ministerstwa Infrastruktury i PKP Intercity dot. „ograniczenia dla mieszkańców Warszawy dogodnego dojazdu do lotniska, a także zagłębia biurowego na Służewcu Przemysłowym”. W briefingu udział wezmą Marcin Kierwiński oraz Aleksandra Gajewska i Jarosław Szostakowski.

O 9:00 przed Halą Mirowską w Warszawie kandydaci PSL-Koalicja Polska będą rozdawać sadzonki. O 12:45 w Łodzi odbędzie się konferencja prasowa z udziałem m.in. Roberta Biedronia i Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak. Z kolei o 15:30 w Kielcach odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Roberta Biedronia, Pauliny Piechny-Więckiewicz i Andrzeja Szejny.

07:30 – briefing prasowy Koalicji Obywatelskiej dot. „ograniczenia dla mieszkańców Warszawy dogodnego dojazdu do lotniska, a także zagłębia biurowego na Służewcu Przemysłowym”

09:00 – rozdawanie sadzonej przez kandydatów PSL-Koalicja Polska przed Halą Mirowską w Warszawie

10:00 – konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Szczecinie

11:30 – konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Gorzowie Wielkopolskim

11:30 – powołanie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem przez Piotra Glińskiego

12:30 – udział prezydenta Andrzeja Dudy w Kongresie 590

12:45 – konferencja prasowa Lewicy w Łodzi z udziałem m.in. Roberta Biedronia i Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak

13:00 – konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Zielonej Górze

13:30 – udział premiera Mateusza Morawieckiego w konferencji dotyczącej rozbudowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów

14:30 – zwiedzanie przez prezydenta Andrzeja Dudę stoisk MŚP i start-up na Kongresie 590

14:45 – konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Bolesławcu

15:30 – konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Zgorzelcu

15:30 – konferencja prasowa Lewicy w Kielcach z udziałem Roberta Biedronia, Pauliny Piechny-Więckiewicz i Andrzeja Szejny

15:30 – udział premiera Mateusza Morawieckiego w briefingu dotyczącym realizacji odcinków dróg ekspresowych S6 i S11 w województwie zachodniopomorskim

16:45 – konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Legnicy

20:00 – Gala Nagrody Gospodarczej Prezydenta na Kongresie 590

20:00 – premiera spotu Konfederacji w Warszawie