Wśród punktów dla przedsiębiorców mamy takie, jak 500 zł dla wszystkich małych, drobnych, mniejszych, mikro firm, małych przedsiębiorców. To 500 zł jest średnia ulga w płatności na ZUS. Ulga w wysokości jakiej nigdy nie było do tej pory, polegającej na tym, że dla przedsiębiorców, którzy mają przychody do 10 tys. zł miesięcznie, 120 tys. rocznie, a dochody do 6 tys. zł miesięcznie, średnio, w zależności od dochodów, będą mieli ulgę na ten zryczałtowany ZUS – mówił Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS w Katowicach.

W drugim punkcie mówię wyraźnie. Zryczałtowany ZUS zostaje tak, jak był do tej pory dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zarabiają powyżej 10 tys. zł w przychodach co miesiąc – mówił dalej premier.

Ryczałt (rozliczeń PIT) podnosimy z dzisiejszej kwoty ok. 1 mln zł, ponad bo to ponad 250 tys. euro, do poziomu 1 mln euro, a wkrótce 2 mln euro, to jest wydatek dla budżetu ok. 1 mld zł – dodał.

Podnosimy możliwość rozliczania się na 9%, jednym z najniższych w Europie podatku CIT, z 1,2 mln do 2 mln euro, a więc również ok. 8,5 mln zł. Zdecydowana poprawa dla dziesiątek tysięcy firm. Jeszcze więcej pieniędzy na inwestycje. Owszem pewien koszt dla budżetu, ale uniesiemy ten koszt dla budżetu, bo mamy sprawne, sprawiedliwe państwo – stwierdził premier.

Wreszcie dla wszystkich firm, też małych i średnich, tych, które chcą inwestować w innowacyjne procesy, przeznaczamy w programie wsparcia inwestycji strategicznych, ponad 1 mld zł – powiedział Morawiecki.