Posiedzenie Rady Ministrów rozpocznie się o 10:30. Rząd ustali na nim wysokości minimalnego wynagrodzenia w 2020 roku. Zgodnie z zapowiedziami ma ono wynosić 2600 złotych. Ministrowie zajmą się też między innymi nowelizacją ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz wysłuchają założeń do programu przeciwdziałania niedoborowi wody na lata 2021-2027.

Koalicja Obywatelska kontynuuje akcję #TwójSztab na Mazowszu. Objazd województwa rozpocznie się od briefingu kandydatki KO na premiera i przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny na placu Bankowym o 9:30. Następnie wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedzi Szydłowiec, Radom (briefing o 13:40) i Białobrzegi.

Prezes PSL-u odwiedza Wielkopolskę. O 9:30 będzie w Koninie, Środzie Wielkopolskiej, Poznaniu (konferencja o 15:00) i Nowym Tomyślu. W południe swoją konferencję przed Pałacem Kultury i Nauki pt. „Co nam gwarantuje Konstytucja” organizują politycy Lewicy. O 13:00 w Gdańsku konferencję prasową nt. protestowi Greenpeacu w tamtejszym porcie przeciwko importowi węgla do Polski zaplanowała Agnieszka Pomaska z KO.

O 10:00 na niejawnym posiedzeniu zbierze się komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji. Ok. 11:00 członkowie zespołu na konferencji prasowej mają zaprezentować projekt raportu końcowego.

O 16:00 sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zapozna się z informacją o działalności Krajowej Rady Sądownictwa w 2018 roku.