7 września państwo będą mogli usłyszeć jaki jest nowy program rolny Prawa i sprawiedliwości, ale muszę tu skierować do państwa jedną prośbę. Wybory już zostały postanowione. Prezydent podjął decyzję, premier ogłosił w Dzienniku Ustaw. 13 października będą wybory. To dzień decyzji, w którą stronę pójdzie Polska. Czy tę zrównoważonego rozwoju, wspólnoty, równych praw Polaków czy w tę, w którą szła przedtem. A mówię tylko o niektórych aspektach tej sytuacji. I dlatego bardzo proszę o to, żeby państwo o tym pamiętali, żebyście państwo tego dnia nas wsparli. To niezwykle ważne. Myśmy wygrali w sposób przekonywujący ostatnie wybory, mówię o tych europejskich, ale te są dużo ważniejsze. Trzeba na nie pójść i trzeba głosować. Nie wiem jeszcze na którą listę, bo jeszcze nie było losowania, ale na listę PiS, Zjednoczonej Prawicy, bo tu się będą decydowały losy polskiej wsi i Polski powiatowej, także losy tych, którzy mieszkają w miastach, nawet jeżeli są przeciw nam – stwierdził Jarosław Kaczyński na pikniku w Zbuczynie.

Mówię tutaj szczególnie o tych wielkich miastach. Ale tutaj będzie się kształtowała przyszłość naszego narodu. My przecież popieramy polską wieś, nie tylko dlatego że uważamy że każdy Polak musi mieć realnie równe prawa, a nie tylko te zapisane w Konstytucji, ale dlatego że wiemy żę wieś jest źródłem wartości, że polskość wyrosła ze wsi. I dlatego wspieramy koła gospodyń wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, dlatego że to są takie autentyczne ruchy społeczne na wsi i chcemy żeby tych ruchów było jak najwięcej, żeby były jak najsilniejsze i dlatego: to wsparcie będzie utrzymywane, będzie umocnione – dodał prezes PiS.

Jak pisaliśmy kilka dni temu na 300POLITYCE, 7 września odbędzie się konwencja programowa, na której zostanie zaprezentowany program PiS.