Jak pisaliśmy na 300POLITYCE, na 13:00 i 13:30 zostały zwołane posiedzenia prezydium Sejmu oraz Konwentu Seniorów, które ostatni raz poprowadzi Marek Kuchciński. Podczas prezydium – o czym mówił Ryszard Terlecki – obecny marszałek Sejmu złoży dymisję, a następnie, o 15:00 rozpocznie się posiedzenie Sejmu, na którym izba wybierze nowego marszałka. Dziś PiS ma przedstawić kandydata na to stanowisko. Ponadto dzisiaj urodziny obchodzi Marek Kuchciński.

O 19:00 miała odbyć się debata nad odwołaniem Marka Kuchcińskiego, ale wniosek PO-KO po rezygnacji stanie się bezprzedmiotowy. Według aktualnej wersji harmonogramum, blok głosowań zaplanowano na 20:00, ale po wykreśleniu wspomnianego wniosku można przypuszczać, że nastąpią zmiany.

Także dziś PiS ma zaprezentować pełne listy wyborcze, co zapowiadał wczoraj Jarosław Sellin. – Wygląda na to, że tak, że ta informacja zostanie opublikowana dokładnie jutro, jak te nasze listy, Zjednoczonej Prawicy będą wyglądać. Jedynki są już znane, natomiast pełne listy będą opublikowane jutro [w piątek] – mówił wiceminister kultury w Radiu Gdańsk.

O 10:00 nastąpi ogłoszenie wyroku w sprawie Róża Thun vs Ryszard Czarnecki. – Czy sędzia uzna, że Europoseł Poseł naruszył dobra osobiste Europosłanki? Jaka jest granica walki politycznej w Polsce? Europosłanka będzie obecna podczas ogłoszenia wyroku – zapowiada biuro poselskie posłanki. O 12:00 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa dot. powstania nowego koła poselskiego Piotra Liroya-Marca.