W zbliżających się wyborach do parlamentu wystartujemy jako Komitet Wyborczy Lewica. Bazą organizacyjno-prawną tego startu będzie struktura SLD. Siłą naszej koalicji jest nasza wielobarwność. Siłą lewicy jest jej różnorodność. Jesteśmy silni, bo jesteśmy różni, jesteśmy starsi i młodsi, jest wśród nas wielu działaczy i wiele działaczek, jesteśmy z mniejszych miejscowości i wielkich miasta, ale to, co nas łączy, to to, co było bliskie Ignacemu Daszyńskiemu – przekonanie, że Polska może być krajem sprawiedliwym społecznie” – mówił na konferencji prasowej Adrian Zandberg z Razem.

Jest taki moment, kiedy nie wystarczy być liderem swojej partii. To liderostwo czasami musi być wspólnie zarządzone, bo tworzymy koalicję, grupę partii, stowarzyszeń, które wspólnie podejmują decyzje. Nie wszystkie decyzje możemy podejmować samodzielnie, bo teraz już jesteśmy ekipą, drużyną. Podjęliśmy decyzję, że pan Robert Biedroń nie będzie startował do polskiego parlamentu. Będzie szefem sztabu Lewicy” – tłumaczył szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

Dzisiaj spotkała się wielka lewicowa rodzina i to naprawdę jest historyczny moment. Z nami są przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych, partii politycznych, różnych ruchów, które współtworzyć będą Komitet Wyborczy Lewica, który wystartuje z silnym sztabem ludzi doświadczonych, sztabem organizacji partii politycznych, ruchów, które wielokrotnie pokazywały swoją siłę i wielokrotnie startowały w wyborach. Mam zaszczyt być szefem sztabu i poprowadzić drużynę Lewicy do tych wyborów. Zrobię wszystko, żeby lewica wróciła do polskiego parlamentu” – mówił lider Wiosny Robert Biedroń.

W skład sztabu weszli: Marcelina Zawisza, Krzysztof Gawkowski, Marcin Kulasek, Patryk Janczewski i Anna-Maria Żukowska.