Dodatkowe, jednodniowe posiedzenie Sejmu rozpocznie się o 12:00 od przyjęcia przez aklamację uchwały ws. upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Następnie posłowie rozstrzygną punkt sporny, którym jest dyskutowany od 12:45 projektu zmian w Kodeksie wyborczym. Najpewniej dziś propozycja zostanie przegłosowana. Według PiS, projekt dotyczy uregulowań mających na celu wprowadzenie korekt w regulacjach dotyczących składów Sądu Najwyższego rozpoznających sprawy z zakresu prawa wyborczego. W praktyce chodzi o to, by o ważności wyborów, m.in. prezydenckich i do Sejmu, rozstrzygał Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Drugi blok głosowań zaplanowano 16:15.

O 9:00 sejmowa komisja ds. kontroli państwowej zaopiniuje wnioski w sprawie powołania na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Kandydatem PiS zgłoszonym na to stanowisko jest minister finansów Marian Banaś, a kandydatem klubu PO-KO – Borys Budka. Do głosowania nad wyborem dojdzie w jednym z dzisiejszych bloków. Następnie – także w tym tygodniu – Senat wyrazi zgodę na powołanie prezesa NIK.

Także o dziś obradować będzie Senat, który przede wszystkim zajmie się tzw. 500+ dla osób z niepełnosprawnościami. Wczoraj do ustawy komisja zarekomendowała poprawkę, która podnosi kryterium dochodowe przy świadczeniu z 1100 do 1600 złotych. Ustawa w ekspresowym tempie ma trafić do Sejmu, gdzie zostanie przyjęta po południu. Początek obrad izby wyższej o 10:00, briefing marszałka Karczewskiego o 11:15. Posiedzenie sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny w sprawie rozpatrzenia uchwały Senatu w sprawie wspomnianej ustawy zaplanowano na 14:00.

W stolicy dalszy ciąg obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O 12:30 prezydent Andrzej Duda, szef MON Mariusz Błaszczak i wicepremier Piotr Gliński wezmą udział w pogrzebie powstańca Ryszarda Białousa ps. Jerzy. O 10:00 na Zamku Królewskim na okolicznościowym posiedzeniu zbierze się stołeczna rada miejska. O 18:00 na placu Krasińskich odprawiona zostanie msza, a o 19:00 Apel Pamięci z udziałem prezydenta Rafała Trzaskowskiego.