Dziś wizytę w Polsce złoży prezydent Słowacji Zuzana Čaputová. Na 10:00 zaplanowano ceremonię powitania przez prezydenta Dudę, a na 10:15 – rozmowy prezydentów w cztery oczy. O 10:35 odbędą się rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem prezydentów, a na 11:30 – spotkanie prezydentów z mediami. O 14:15 odbędzie się spotkanie prezydenta Słowacji z premierem Mateuszem Morawieckim.

16:00 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkają się z uczestnikami projektu „Polska jest w Tobie”.

O 20:00 odbędzie się kolejne spotkanie komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego, na którym ma być podjęta próba wyboru przewodniczącego tej komisji. Kandydatką grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów była Beata Szydło, ale w ubiegłym tygodniu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji. Europosłanka była jedyną kandydatką na to stanowisko.

609 lat temu na polach pod Grunwaldem połączone wojska polsko-litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły pokonały w bitwie Zakon Krzyżacki.