Piątek jest trzecim i ostatnim dniem posiedzenia Senatu, na koniec którego zaplanowano blok głosowań. A w nim parlamentarzyści rozstrzygną między innymi o przyszłości specustawy o Westerplatte, do której w izbie wyższej zgłoszono szereg poprawek.

O 9:00 w Pałacu Kultury i Nauki rozpocznie się dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. Wystąpienie przewodniczącego Grzegorza Schetyny zaplanowano o 9:50. Jednocześnie do wieczora równolegle w czterech salach trwać będą dyskusje tematyczne. Oddzielne debaty odbędą się też w namiocie na placu Defilad.

Prezydent Andrzej Duda będzie przebywać z wizytą na Pomorzu Zachodnim, gdzie o 16:00 odwiedzi Szczecinek, a o 19:00 Drawsko Pomorskie. W obu miejscowościach prezydent spotka się z mieszkańcami i wygłosi przemówienia.

O 11:00 Elżbieta Witek weźmie udział w odprawie z dolnośląskimi strażakami. Odprawa odbędzie się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu. O 13:00 szefowa MSWiA weźmie udział w odprawie z dolnośląskimi policjantami. Odprawa odbędzie się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

O 12:00 odbędzie się konferencja prasowa szefa MEN Dariusza Piontkowskiego z udziałem mazowieckiego kuratora oświaty Aurelii Michałowskiej oraz wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery. Temat: Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.