O 9:00 w podcieniach Senatu odbędzie się konferencja prasowa z udziałem przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, Katarzyny Lubnauer, Barbary Nowackiej, Jacka Karnowskiego i Krzysztofa Brejzy.

W Poznaniu odbędzie się Szczyt Bałkanów Zachodnich z udziałem premiera i prezydenta. Na 9:00 zaplanowano powitanie przez Mateusza Morawieckiego szefów delegacji krajów Bałkanów Zachodnich, a na 9:20 – śniadanie szefów delegacji krajów Bałkanów Zachodnich.

O 10:30 premier Morawiecki powita pozostałych szefów delegacji oraz prezydenta Andrzeja Dudę. Na 11:00 zaplanowano family photo, na 11:10 – sesję plenarną, a na 13:10 – lunch roboczy.

O 15:00 odbędzie się konferencja prasowa szefów rządów Polski, Niemiec, Bułgarii i Macedonii Północnej. O 16:15 premier Morawiecki spotka się z premier Wielkiej Brytanii Theresą May. To ostatni zaplanowany punkt.

O 10:00 na Westerplatte odbędzie się briefing prasowy Aleksandry Dulkiewicz ws. uchwalonego wczoraj projektu specustawy dot. Muzeum Westerplatte i – jak twierdzi rzecznik prezydent Gdańska – odebrania miastu tego symbolicznego terenu i odrzucenia kompromisu.

O 11:00 w Warszawie Robert Biedroń wystąpi na konferencji prasowej, na której opowie o rozmowach koalicyjnych przed jesiennymi wyborami i zaprezentuje sztab wyborczy Wiosny.

O 16:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się trzydniowy kongres programowy Prawa i Sprawiedliwości. Otworzy go dziś wicepremier Piotr Gliński. Główne wystąpienia liderów Zjednoczonej Prawicy zaplanowano w sobotę i niedzielę.

O 16:45 prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Margoninie w województwie wielkopolskim, gdzie spotka się z mieszkańcami powiatu chodzieskiego.