Dokładnie 4 lata temu w tym samym miejscu spotkaliśmy się na konwencji programowej PiS, na której zaprezentowaliśmy potencjał programowy naszego środowiska, przedstawiliśmy nasze innowatorskie pomysły programowe i naszą determinację polityczną do ich realizacji. Pokazaliśmy wtedy, że jesteśmy merytoryczni i dojrzali i że jesteśmy w pełni gotowi przejąć odpowiedzialność za Polskę” – mówił, otwierając konwencję programową PiS w Katowicach, wicepremier Piotr Gliński.

Konwencja programowa 2019 ma przede wszystkim za zadanie podsumować i zdać sprawozdanie z naszych programowych zobowiązań. Jest to wyraz normalności i rzetelności w polityce. Polityk ma podstawowy obowiązek być z ludźmi” – dodawał.

W trakcie naszych trzydniowych obrad przedstawimy wiele pomysłów i zamierzeń. Niektóre z nich pewnie będą testowane w debacie z ekspertami. Nie boimy się żadnej krytyki o otwartej debaty. Nie boimy się wyzwań programowych” – tłumaczył Gliński – „Zapraszam w trzydniową podróż po fascynującym świecie pomysłów na Polskę i dla Polski. Zapraszam wszystkich Polaków w podróż po świecie, w którym nie ma nienawiści, donosów, złych emocji, gdzie nie ma Polski na „nie”. Jest tylko Polska na „tak”.