Czwartek jest drugim i ostatnim dniem posiedzenia Sejmu. Posłowie o 13:00 wrócą do prac nad tzw. zerowym PIT-em dla młodych. Rządowe rozwiązanie zostanie przyjęte jeszcze dziś. Podobnie jak specustawa dot. Westerplatte, którą wczoraj pozytywnie zaopiniowali posłowie z komisji infrastruktury. Wieczorny blok głosowań rozpocznie się o 20:30.

Sejmowa komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT-u zbierze się na dwóch posiedzeniach: o 8:00 posłowie będą dyskutować za zamkniętymi drzwiami, a od 9:00 będą przesłuchiwać Stanisława Jarosza, a następnie Wiesława Pomorskiego.

O 10:30 Platforma Obywatelska ma zaprezentować swój program polityki zagranicznej. O 11:00 minister edukacji Dariusz Piontkowski w siedzibie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podsumuje wyniki tegorocznych matur.

Z wizytą w Warszawie przebywać dziś będzie premier Chorwacji, który o 11:35 spotka się z szefem polskiego rządu. Konferencja prasowa premierów o 13:20. Z kolei prezydent Andrzej Duda w południe spotka się z Klubem Ambasadorów Mówiących Po Polsku.