O 8:45 swój briefing prasowy organizują kierownictwo Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz nowy pełnomocnik rządu ds. wychowawczej funkcji szkoły.

Posiedzenie rządu rozpocznie się o 10:00. Ministrowie zajmą się na nim między innymi przepisami o płacy minimalnej i emeryturach służb mundurowych oraz nowelizacją ustaw podatkowych. W obradach Rady Ministrów nie weźmie udziału premier Mateusz Morawiecki, który został w Brukseli.

Bo o 11:00 unijni przywódcy wznowią rozmowy nt. obsady stanowisk w Radzie Europejskiej, Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Wczoraj – na skutek protestu Warszawy, Budapesztu, Pragi, Bratysławy i Rzymu – zablokowana została kandydatura Fransa Timmermansa na stanowisko szefa KE.

W południe w siedzibie Archiwum Głównych Akt Dawnych na warszawskim Nowym Mieście publicznie pokazany zostanie akt Unii Lubelskiej z 1569 roku. W uroczystości udział wezmą przedstawiciele AGAD oraz wiceminister kultury Magdalena Gawin. Oryginał dokumentu sprzed 450 lat będzie można oglądać w siedzibie Archiwum pomiędzy 3 a 6 oraz 8 a 12 lipca.