To jest efekt naszej pracy, wielu rozmów, które prowadziliśmy od ponad półtora roku, szukając najlepszego pomysłu na to, żeby móc zbudować fundament dobrej, obywatelskiej koalicji, z udziałem ludzi, którzy wiedzą, jak wygrywa się wybory, którzy wiedzą jak rozmawia się z wyborcami, z ludźmi, jak podejmuje się dobre decyzje, są symbolami sukcesu. Ten czas po wyborach europejskich przynosi nam nowe wyzwania. Zbudowanie szerokiej, obywatelskiej, samorządowej, europejskiej, demokratycznej koalicji, w której będziemy mieli przekonanie i pewność, że wszyscy przedstawiciele obywatelskich aktywności się zmieszczą, że znajdą swoje miejsce” – mówił na konferencji prasowej przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Chcemy pokazać i potwierdzić. Tak, to jest nowy początek. Chcemy nowego początku, nowej jakości w polskiej polityce. Uważamy, że tylko zjednoczona, dobrze skonstruowana opozycja, wszyscy, którzy chcą i wspólnie patrzą na zagrożenia dla polskiej demokracji, dla praworządności, powinni i muszą być razem” – dodawał.

Szefem sztabu został Krzysztof Brejza, sekretarzem Adam Szłapka. Małgorzata Kidawa-Błońska będzie odpowiedzialna na NGO-sy, Barbara Nowacka za prawa kobiet i ochronę środowiska, a Bartosz Arłukowicz mobilizacją wyborców. 

Drużyna specjalistów od zwycięstw, osób, które cechują się fachowością, determinacją i odwagą, ale przede wszystkim głęboką pokorą. Ciężka praca i słuchanie mieszkańców, obywateli, wyciąganie wniosków. To gwarantujemy” – tłumaczył Krzysztof Brejza.