O 9:00 przed Kancelarią Premiera Mateusz Morawiecki weźmie udział w inauguracji akcji informacyjnej dotyczącej programu Rodzina 500+ w rozszerzonej formule na pierwsze dziecko.

Następnie premier uda się do województwa pomorskiego, gdzie o 11:30 weźmie udział w uroczystości podpisania trzech umów na poprawę kolejowego dostępu do portów w Gdańsku i Gdyni. Na 12:50 zaplanowano udział w sesji otwierającej II edycję Forum Wizja Rozwoju, a na 13:40 – udział w obchodach 35-lecia Solidarności Walczącej Oddział Trójmiasto.

Takę dziś Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w Dreźnie. Szef polskiego rządu o 17:10 spotka się z premierem Saksonii Michaelem Kretschmerem, a o 17:25 z przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schäuble o 17:25. Z kolei o 18:00 premier weźmie udział w otwarciu Europejskiego Forum, Badań i Innowacji.

Prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Wielkopolsce, gdzie o 16:30 spotka się z mieszkańcami powiatu ostrowskiego, a o 19:00 – z mieszkańcami powiatu krotoszyńskiego.

Grzegorz Schetyna będzie przebywać z wizytą w Wielkopolsce. Przewodniczący PO o 13:30 spotka się z burmistrzem Bojanowa Maciejem Dubielem. Na 13:45 zaplanowano konferencję z udziałem Schetyny, prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, samorządowców i parlamentarzystów.

O 14:00 w Gołaszynie lider opozycji spotka się z mieszkańcami Bojanowa, samorządowcami i posłami. Ostatni zaplanowany punkt to posiedzenie Rady Regionu Wielkopolskiego Platformy Obywatelskiej o 18:00.

Także dziś TSUE wyda wyrok w sprawie skargi, jaką Komisja Europejska złożyła na Polskę za zmiany w Sądzie Najwyższym, w wyniku których z urzędu miała odejść część sędziów, w tym prezes Małgorzata Gersdorf. Ostatecznie PiS w ubiegłym roku wycofywało się z tzw. emerytalnej czystki.