Sejm wznowi obrady o 9:00 od informacji bieżącej i pytań w sprawach bieżących. O 13:00 posłowie zajmą się zmianami w Karcie nauczyciela, które mają zagwarantować pedagogom prawie 10-procentowe podwyżki od 1 września. Wieczorny blok głosowań, w ramach którego wybrany zostanie między innymi nowy członek komisji weryfikacyjnej, rozpocznie się o 20:00 i potrwa planowo do 23:00. Posłowie przyjmą też najpewniej wspomniane zmiany w KN oraz projekt tzw. nowelizacji ustawy prądowej.

O 9:00 sejmowa komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT-u rozpocznie przesłuchania. Na dziś wezwani zostali: Maciej Berek i Magdalena Taczanowska. O 10:00 zbierze się zespół śledczy PO, który będzie dyskutował o aferze podsłuchowej i roli Marka Falenty. W południe na niejawnym posiedzeniu zbierze się komisja śledcza ds. Amber Gold. Pół godziny później – już przy udziale mediów – członkowie zespołu będą rozpatrywać poprawki zgłoszone do raportu końcowego.

Premier Mateusz Morawiecki będzie przebywać z wizytą w Budapeszcie, gdzie o 11:20 weźmie udział w spotkaniu szefów rządów grupy V4, a w południe w śniadaniu roboczym liderów państw Wyszehradu.

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje wizytę w Stanach Zjednoczonych. Andrzej Duda odwiedzi Houston, gdzie o 23:30 czasu polskiego spotka się z burmistrzem Sylvestrem Turnerem, a o 2:00 w nocy Para Prezydencka spotka się z przedstawicielami Polonii i wręczy odznaczenia.

Na 12:30 Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył termin ogłoszenia wyroku w procesie byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego i czworga innych urzędników w sprawie organizacji lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku.

O 15:00 odbędzie się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, co potwierdził kilka dni temu Ryszard Terlecki. – Komitet polityczny omówi zmiany w rządzie do których doszło, a także zmiany w partii, np. na stanowisku rzecznika, oraz podsumuje ostatnią kampanię wyborczą – powiedział szef klubu PiS w rozmowie z Polskim Radiem. – Poza tym będziemy dyskutować na temat wyborów parlamentarnych. Omówiona zostanie kwestia powołania sztabu wyborczego – dodał.

Także dzisiaj ma dojść do połączenia klubów Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej i Nowoczesnej. Po południu odbędzie się pierwsze posiedzenie, na którym wybrana zostanie wiceprzewodnicząca klubu z ramienia Nowoczesnej.