Prezydent Andrzej Duda o 18:00 czasu polskiego spotka się dziś w Waszyngtonie z prezydentem Donaldem Trumpem. Rozmowy delegacji rozpoczną się 35 minut później, a konferencja prasowa prezydentów o 20:10 czasu polskiego. O 23:00 rozpocznie się przyjęcie wydawane przez amerykańską Parę Prezydencką.

O 10:00 rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Sejmu, które zostanie zapewne skrócone i zasadnicza część zakończy się jutro. Na początku odbędą się ślubowania nowych posłów, zastępując tym samym parlamentarzystów, który uzyskali mandaty w wyborach do europarlamentu. Następnie Sejm wybierze Małgorzatę Gosiewską na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

Także dziś Sejm zajmie się projektem nowelizacji ustawy prądowej, którą w ostatnich dniach w ekspresowym trybie opiniowało BAS, o czym pisaliśmy na 300POLITYCE. I czytania dwóch projektów PiS odbędą się o 8:30 na sejmowej komisji ds. energii i skarbu pańśtwa. II czytania zaplanowano na 17:00. Do głosowania dojdzie albo jutro wieczorem, albo w piątek rano (w zależności od tego, czy posiedzenie znów zostanie skrócone).

O 16:15 odbędzie się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego dot. płacy minimalnej. Rząd na wczorajszym posiedzeniu, zajmując się założeniami projektu budżetu państwa na 2020 rok propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2020 roku – na poziomie odpowiednio 2450 zł oraz 16 zł.

W południe przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold stanie Maciej Młodzikowski. Z wizytą w Polsce przebywać będzie przewodniczący Bundesratu, który spotka się z marszałkiem Senatu (10:40), marszałkiem Sejmu (11:45), Polsko-Niemiecko Grupą Parlamentarną (12:20) i wicemarszałkiem Borusewiczem (14:20).

O 14:00 – co potwierdził Ryszard Terlecki w rozmowie z Polskim Radiem – odbędzie się posiedzenie komitetu wykonawczego PiS. Na jutro planowane jest posiedzenie Komitetu Politycznego.