Jesteśmy po długich rozmowach wewnętrznych. Kilka dni temu ogłosiliśmy że rozmawiamy o naszej przyszłości w Wiośnie, że prowadzimy głębokie analizy i tak też się stało. Nasi członkowie i członkinie wypełnili kilkaset ankiet ewaluacyjnych. Przeprowadziliśmy głęboką analizę tego, co wydarzyło się przez ostatnie miesiące, jak wyglądała nasza kampania, w jakim kierunku Wiosna powinna zmierzać w przyszłości. Odbyliśmy także szereg spotkań ewaluacyjnych. Sam osobiście uczestniczyłem w części takich spotkań i będę uczestniczył w każdym regionie naszego kraju w takich spotkaniach, najbliższe także w ten weekend i także w przyszłym tygodniu na terenie kraju – stwierdził Robert Biedroń na briefingu przed Sejmem. Jak mówił dalej:

„Wczoraj wieczorem odbyło się spotkanie naszych struktur, koordynatorów i koordynatorek regionalnych, okręgowych, członków i członkiń Rady Krajowej, zarządu partii, szefów sztabu, wszystkich jedynek i w związku z tym mam dzisiaj dla państwa i chyba dla Polski bardzo dobrą wiadomość. Wiadomość, na którą wiele osób, które chciały zagłosować na postępową siłę polityczną, czekało od wielu miesięcy, a być może wielu lat. Mam wiadomość, która da nadzieję opozycji na to, że jesteśmy w stanie przedstawić nowe scenariusze dla Polski, napisać nowy rozdział dla Polski. Mam dzisiaj wiadomość, dobrą nowinę, że Wiosna chciałaby zaprosić wszystkich tych, którzy marzą o Polsce nowoczesnej, otwartej, postępowej, bez wykluczeń, nie zostawiającej nikogo z tyłu, ale także jeśli chodzi o niepozostawianie nikogo z tyłu i na boku jeśli chodzi o partie polityczne, organizacje pozarządowe, samorządów i samorządowczynie, działaczy i działaczki, którzy chcieliby budować jedną, wielką, zjednoczoną opozycję, siłę, przymierze dla przyszłości postępowej Polski. Z tego miejsca chcielibyśmy zadeklarować jako Wiosna że chcielibyśmy przystąpić od dzisiaj do szerokich rozmów o przyszłości siły politycznej, która stanie obok PiS, PO, która dzisiaj połączyła się w jeden klub z Nowoczesną, czego gratuluję, kolegom i koleżankom i trzymam kciuki za dalsze takie jednoczenie centroprawicy i tych liberalnych sił, żeby ta trzecia siła polityczna w postaci postępowej partii politycznej, koalicji politycznej, siły politycznej, na to wszystko jako Wiosna jesteśmy otwarci, powstała w Polsce w najbliższych tygodniach”

Żeby tak się stało, uczestniczyć w tym muszą wszyscy ci, którzy do tej pory w tej sferze funkcjonowali. Zapraszam SLD, Barbarę Nowacką, Inicjatywę Polską, UP, PPS, Inicjatywą Feministyczną, Partię Zielonych, Partię Razem, wszystkich tych, których też nie wymienię dzisiaj, którzy chcieliby połączyć siły do współpracy, do tego żebyśmy razem usiedli do stołu i zaczęli rozmawiać o nowej sile – podkreślił lider Wiosny.