– Mieliśmy ogłosić plan przystąpienia Pawła Kukiza do partii, którą w tej chwili tworzy Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec. Do federacji, która miała nazywać się Jakubiak-Liroy-Kukiz. Czy będzie się tak nazywać, to zobaczymy. Uzgodniliśmy podstawę programową działania takiej partii. W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się, że warunkiem przystąpienia przez Kukiza do porozumienia jest uwzględnienie w nim PSL-u, co troszeczkę nas zaskoczyło – stwierdził Maciej Maciejowski, wiceprezes Skuteczni na briefingu w Sejmie.

Dzisiaj cieszę się, że możemy powołać do życia i oficjalnie wam przedstawić Federację Jakubiak-Liroy, której jesteśmy liderami – mówił Piotr Liroy-Marzec. – Próbowaliśmy też zaprosić Pawła Kukiza, którego cały klub znamy, wywodzimy się z niego. Chcieliśmy go zaprosić do tego, żeby nie obrażał się na Konfederację, żeby zaczął rozmowy na temat punktów programowych – dodał.

Paweł dzisiaj na spotkaniu powiedział oficjalnie, że on czeka na decyzję PSL-u. Powiem oficjalnie: nie sądzę, żeby ktokolwiek w Konfederacji zgodził się na to, by PSL szedł wspólnie na wybory – zaznaczył Liroy.