O 9:00 komisja śledcza ds. VAT przesłucha byłego prezesa zarządu Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej Romualda Talarka, a następnie prezesa zarządu Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej Stefana Dzienniaka.

Na Wiejskiej odbędą się obrady IV Szczytu Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej #EUROWAW2019. Początek o 10:00 od pierwszego panelu „Upadek komunizmu w Europie Środkowej i Wschodniej – kształtowanie wspólnej pamięci historycznej”. Drugi panel „Europa Środkowa i Wschodnia wobec wyzwań współczesnego świata” zaplanowano na 13:45, a zamknięcie obrad, a następnie oświadczenia dla mediów marszałków Sejmu i Senatu Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego – na 14:45.

Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w obchodach upamiętniających 75. rocznicę lądowania sił sprzymierzonych w Normandii. O 10:15 polskiego czasu zaplanowano spotkanie szefa polskiego rządu z premier Theresą May, a na 12:00 – powitanie przez Królową Elżbietę II.

O 12:15 odbędzie się family photo, a same obrady upamiętniające 75. rocznicę lądowania wojsk sprzymierzonych w Normandii rozpoczną się o 12:30. O 14:30 premier Morawiecki spotka się z weteranami. Ostatni zaplanowany punkt to lunch wydawany przez premier Theresę May na cześć szefów państw i rządów o 15:00.

Prezydent Andrzej Duda dziś i jutro weźmie udział w szczycie Inicjatywy Trójmorza, który odbędzie się w Lublanie. O 11:30 odbędzie się spotkanie PAD z prezydentem Słowenii Borutem Pahorem, a o 12:00 – spotkanie prezydentów z przewodniczącym Zgromadzenia Państwowego Słowenii Dejanem Židanem i przewodniczącym Rady Państwowej Słowenii Alojzym Kovšcą.

O 12:15 prezydent weźmie udział w otwarciu wystawy poświęconej polskiemu językoznawcy Emilowi Korytce, a o 15:30 – w otwarciu Forum Biznesu Państw Inicjatywy Trójmorza. O 19:00 odbędzie się ceremonia oficjalnego powitania prezydentów państw Inicjatywy Trójmorza przez prezydenta Słowenii, o 19:25 – family photo z udziałem szefów delegacji, a o 19:30 – oficjalny obiad wydawany przez prezydenta Słowenii.