Rozpoczyna się ostatni weekend kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Dziś i jutro partie organizują swoje ostatnie weekendowe konwencje i spotkania z wyborcami.

W południe ze stołecznego placu Bankowego wyruszy marsz „Polska w Europie” organizowany przez Koalicję Europejską. Poza politykami opozycyjnego sojuszu udział w manifestacji zapowiedzieli szef Rady Europejskiej Donald Tusk oraz byli prezydenci – Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski.

Premier odwiedzi województwo śląskie. O 11:10 złoży kwiaty przed Pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach, a w południe weźmie udział w Pikniku Militarny w ramach obchodów stulecia śląskich zrywów. Następnie Mateusz Morawiecki wsiądzie do tzw. PiSbusa i odwiedzi Będzin (o 13:30) i Zawiercie (14:45). Z kolei prezes Jarosław Kaczyński o 16:00 weźmie udział w spotkaniu Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.

O 11:00 koalicyjny komitet Lewica Razem organizuje swój piknik w Parku Skaryszewskim. W tym samym czasie odbędzie się konwencja Wiosny nt. rozwiązania problemu pedofilii w Kościele, świeckiego państwa i praworządności.

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino. Główne uroczystości z udziałem prezydenta Włoch zaplanowano około 18:15. O 19:20 dojdzie do spotkania prezydentów Polski i Włoch.