Zawsze mówię, na każdym moim spotkaniu, że jednym z najważniejszych celów, który stawiałem sobie ubiegając się o urząd prezydenta, było to, aby jakość życia zwykłej polskiej rodziny podniosła się w wyniku tych działań, które razem, wierzyłem w to głęboko z większością parlamentarną i rządem, jako prezydent będę mógł prowadzić. Zawsze mówię, że jeżeli będę mógł usłyszeć na koniec swojej prezydenckiej służby, od zwykłej polskiej rodziny, że ta jakość życia się podniosła, że jest lepiej, że żyje im się bezpieczniej, spokojniej, że są bardziej zamożni, ze żyją wygodnie, to uznam że główny cel jaki mi przyświecał został zrealizowany – stwierdził prezydent Andrzej Duda w trakcie uroczystości podpisania ustawy rozszerzającej program Rodzina 500+ na pierwsze dziecko.

Ustawa przybliża nas niewątpliwie do realizacji, który kiedyś sobie postawiłem i który też staram się realizować. Dziękuję że mogłem ją dzisiaj podpisać, że kolejne pieniądze budżetowe trafią bezpośrednio do polskich rodzin wychowujących dzieci. Ta ustawa to rozszerzenie słynnego i świetnie sprawdzającego się programu 500+ – dodał.

Jeżeli mienimy się państwem europejskim, a jesteśmy nim, jeżeli chcemy podążać w tym samym kierunku, w którym podąża zachód Europy, to tego typu świadczenia, które wspierają rodzinę, muszą być, bo to standard w państwach na zachodzie Europy – podkreślił PAD.