W związku z tym, że marszałek nie otrzymał wystarczających dokumentów, opinii do ustawy Kukiza w związku ze sprawą roszczeń, czyli słynnej sprawy związanej z ustawą 447, ten projekt został zdjęty z obecnych obrad Sejmu. Obrady Sejmu zostały skrócone. Będą trwały dwa dni” – mówiła na konferencji prasowej w Sejmie wicemarszałek Beata Mazurek.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że w ostatnich dniach była prowadzona brudna gra wokół tej problematyki. W tę grę wpisuje się zmiana składu delegacji rządowej Izraela, która decyzją rządu PiS została odwołana. Podobnie różne środowiska starają się w ostatniej fazie, bardzo gorącej fazie kampanii politycznej, wykorzystywać cynicznie tę sprawę u nas w kraju i na forum międzynarodowym. Został wczoraj zaatakowany polski ambasador w Tel Awiwie. Polskie MSZ zażądało wyjaśnień. Polski rząd oczekuje ukarania sprawcy tego ataku, a pani ambasador Azari została wezwana do MSZ-u w dniu dzisiejszym” – mówił minister Michał Dworczyk.

Tak jak mówił prezes Jarosław Kaczyński, jak mówił premier Morawiecki, rząd polski nikomu żadnych odszkodowań nie będzie płacił. Jedyne roszczenia, jedyne odszkodowania może mieć Polska jako ofiara II Wojny Światowej. To naród polski, to Polska, poniosła gigantyczne straty w czasie tego konfliktu. Co najwyżej my możemy mieć słuszne oczekiwanie rekompensat” – dodawał.