O 10:00 rozpocznie się zaplanowane na trzy dni posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się na nim rządową tzw. ustawą pekaesową (na początku posiedzenia), projektem ustawy Kukiz’15 o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego (o 16:30) oraz najpewniej zmianami w Kodeksie karnym związanymi ze ściganiem pedofilii (godzina rozpatrzenia nie jest znana, projekt został skierowany do I czytania).

O 9:00 przed Sejmem odbędzie się „uroczysty pierwszego autobusu z programu zapowiedzianego w ramach „piątki Kaczyńskiego””, który poprowadzi Adrian Zandberg. Po wyruszeniu autobusu w trasę planowany jest komentarz do założeń „lex PKS” i prezentacja transportowych propozycji programowych Lewicy Razem.

O 10:15 odbędzie się posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, na którym przewodnicząca Małgorzata Wassermann ma przedstawić swoją wersję raportu końcowego z prac zespołu. O 14:00 komisja śledcza ds. VAT przesłucha byłego stałego doradcę komisji nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo” do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji Karola Jenego.

Z wizytą w Polsce przebywać będzie przewodniczący Senatu Czech, który o 9:00 spotka się z marszałkiem Stanisławem Karczewskim (briefing o 9:40), w południe z premierem Mateuszem Morawieckim, a o 15:00 z marszałkiem Markiem Kuchcińskim.

Prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Myślenicach w woj. małopolskim, gdzie o 17:00 spotka się z mieszkańcami powiatu myślenickiego.