Prezydium Zarządu Głównego postanowiło kontynuować strajk, prowadzony w ramach sporu zbiorowego oraz wystąpić do premiera z wnioskiem o natychmiastowe podjęcie rozmów ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego z udziałem mediatora zewnętrznego – mówił Sławomir Broniarz w rozmowie z dziennikarzami. Tym samym protest będzie kontynuowany będzie kontynuowany w tym tygodniu, choć zapewne zostanie zawieszony na okres świąt. Także dziś rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów.

O 9:30 przed siedzibą PiS w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa „Akcja Ewakuacja” z udziałem posłów PO Marcina Kierwińskiego, Cezarego Tomczyka i Mariusza Witczaka. O 10:30 odbędzie się briefing prasowy z udziałem szefowej MEN Anny Zalewskiej, wiceministra Macieja Kopcia oraz dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcina Smolika.

Premier Morawiecki będzie kontynuować rozpoczętą wczoraj wizytę w Brukseli. W planie są dzisiaj spotkania z wiceprzewodniczącym KE Marosem Sefcovicowem – o 9:30, komisarzem ds. budżetu i zasobów ludzkich Guntherem Oettingerem – 10:30, a także udział w ceremonii podpisania umowy o dofinansowanie projektu Baltic Pipe z funduszu CEF – o 11:20.

O 13:00 w Zielonej Górze szef MSWiA Joachim Brudziński spotka się z funkcjonariuszami, którzy podczas Świąt Wielkanocnych będą pełnili służbę. W spotkaniu z ministrem wezmą udział przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa.