Od rana w większości szkół i przedszkoli w całym kraju będzie trwał strajk nauczycieli. Wczoraj wieczorem podczas rozmów ostatniej szansy porozumienie z rządem podpisała wyłącznie oświatowa Solidarność. Przedstawiciele ZNP i FZZ nie zgodziły się na propozycje, które przedstawiała wicepremier Beata Szydło. O 9:00 na konferencji prasowej lider Wiosny, Robert Biedroń, ma przedstawić billboard z niespełnionymi wobec nauczycieli obietnicami PiS-u.

Swój protest w Warszawie organizują dziś także taksówkarze, którzy w ten sposób sprzeciwiają się przyjętym ostatnio przez rząd przepisom, tzw. lex Uber.

O 10:45 swoją konferencję prasową organizują warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości. W południe z przedstawicielami mediów spotka się rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. Maciej Mitera ma zabrać głos w sprawie toczących się przed TSUE postępowania ws. polskiej praworządności.

Na 12:15 swoją konferencję prasową w Krakowie zapowiedział przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna. A o 12:00 w Warszawie przedstawiciele SLD, Razem, Zielonych i Inicjatywy Feministycznej organizują swój briefing nt. projektu „Świeckie państwo”. 

Prezydent Andrzej Duda będzie przebywać z wizytą w województwie lubuskim. O 16:00 spotka się z mieszkańcami Słubic, a o 18:30 Sulęcina.