– Z badań przeprowadzonych dla PiS wynika, że temat tzw. ACTA2 interesuje młodych ludzi, którzy widza w dyrektywie zagrożenie dla wolności słowa. Jednocześnie są zaskoczeni brakiem dyskusji publicznej na ten temat. Są tym zbulwersowani, że nikt nie próbuje wolności słowa bronić – tak polityk PiS mówi nam o kulisach wyboru sprzeciwu wobec kontrowersyjnej dyrektywy jako Piątkę Plus.

„- Kaczyński powiedział, że rozwodnią dyrektywę ACTA2, to ciekawe, celny strzał” – mówił Grzegorz Sroczyński w TVN24.

„- To próba sięgnięcia po młody elektorat, który nie był dotąd mocno propisowski, Platforma zrobiła błąd, PiS wykorzystuje piłkę, która została podana mu pod nogi” – komentował na gorąco Tomasz Żółciak z DGP.

„- PiS skutecznie zapunktował, PiS poszukuje młodych wyborców, może się okazać, że to słuszne posunięcie taktyczne” – mówiła Karolina Wigura z Kultury Liberalnej.

„- PiS celnie identyfikuje tematy, które poruszają różne grupy społeczne. Tzw. ACTA2 probują sprzedać jako zamach na naszą wolność. W przemówieniu premiera nawet pojawiła się Hannah Arendt”– mówiła Agata Szczęśniak z Oko.press w programie Marcina Mellera zaraz po konwencji PiS.

„- Mogą na tym zapunktować, to nośny temat” – mówił reżyser Paweł Maślona.

„- PiS doskonale uprawia politykę, doskonale narzuca tematy” – mówił Dariusz Rosiak w programie Mellera.