Parlament Europejski będzie głosował nad dyrektywą o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym, czyli tzw. ACTA2. Będzie to ostateczne głosowanie nad dyrektywą, która – zdaniem rosnącej liczby krytyków – wprowadzi faktyczną cenzurę w internecie. Blok głosowań w europarlamencie rozpocznie się o 12:30 i potrwa do 14:30.

O 12:00 komisja śledcza ds. VAT przesłucha byłego członka Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy Ministerstwie Finansów Jerzego Martini.

Posiedzenie rządu rozpocznie się o 10:00, a ministrowie zajmą się na nim między innymi przepisami wprowadzającymi jednorazowy dodatek dla emerytów i rencistów, tzw. Emeryturę Plus.

W południe Para Prezydencka weźmie udział w III edycji Podsumowania „Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie”. O 15:35 prezydent odwiedzi zakład farmaceutyczny we Wrocławiu, a o 17:30 spotka się z mieszkańcami Wołowa.

O 16:30 zbierze się sejmowa komisja odpowiedzialności konstytucyjnej. W porządku obrad znalazł się punkt „ocena materiału dowodowego zebranego w sprawie z wniosku wstępnego o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego” a także sprawy bieżące. Posiedzenie tradycyjnie będzie zamknięte dla mediów.

Z kolei Sąd Najwyższy zbada dziś – z inicjatywy RPO – pierwszą skargę nadzwyczajną. Sprawa dotyczy orzeczeń spadkowych w rodzinie rolników. Początek rozprawy o 13:00.