Chciałbym powitać kolejną jaskółkę, która czyni wiosnę w naszej drużynie. To jest dla mnie zaszczyt i duma. Marzę o tym, żeby Wiosna, poważna siła polityczna, która jest trzecią siłą polityczną w Polsce wg sondaży, żeby to był projekt złożony z ludzi o podobnych wartościach, którzy marzą o Polsce demokratycznej, otwartej, nowoczesnej, świeckiej. Polsce, która nikogo nie wyklucza i nie zostawia z tyłu. Jak wiemy, takich ludzi jest dość sporo, ale w polityce tak, niestety, jest, że mamy deficyt, brak ludzi, którzy trzymają się swoich wartości, o nie walczą i są im wierni. Dlatego to jest dla mnie ważny dzień, ponieważ do naszej drużyny dołączą nie tylko moja przyjaciółka, z którą pracowałem jako prezydent Słupska, ale przede wszystkim znana, ceniona, lubiana posłanka, Joanna Scheuring-Wielgus” – mówił na konferencji prasowej lider Wiosny, Robert Biedroń – „Joanna będzie startowała na liście warszawskiej z drugiego miejsca jako nasza kandydatka do Parlamentu Europejskiego”.

Znamy się wiele lat. Nasze drogi wielokrotnie się przecinały. Jesteśmy trochę do siebie podobni. Zawsze idziemy pod prąd i nie jesteśmy politykami salonowymi, którym każdy coś daje na tacy, tylko walczymy o swoje i próbujemy wprowadzać w życie to, co jest dla nas ważne. Zawsze ceniłam ten upór w Robercie i cieszę się, że będę miała możliwość być w grupie kilkudziesięciu osób, które startują z Wiosny do PE” – dodawała Joanna Scheuring-Wielgus.