W niedzielę w Łowiczu Kancelaria Premiera organizuje Ogólnopolski Dzień Sołtysa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Jak tłumaczą nasi rozmówcy, celem eventu jest integrowanie środowisk wiejskich i miałomiasteczkowych, a rząd chce doprowadzić do rozwoju tych obszarów poprzez działania mające na celu rozbudowę i poprawę życia na wsi.

Polskie rolnictwo to nasza marka eksportowa, dla Morawieckiego to szalenie ważny obszar – mówi 300POLITYCE jeden z najbliższych współpracowników PMM. Nasz rozmówca podkreśla, że w ten sposób KPRM chce kontynuować ofensywę rozpoczętą lutową konwencją PiS. Do Łowicza ma przyjechać ponad 1000 osób, w tym sołtysi z całej Polski. Na sali dodatkowo będą wystawione stoiska ze zdrową polską żywnością.

KPRM chce silnej delegacji PiS, która będzie w jednej frakcji europejskiej, a nie jak Koalicja Europejska, której europosłowie będą w 2-3 frakcjach. Dzięki temu można stanowczo i skutecznie walczyć o interesy polskiej wsi w UE – argumentuje inny z naszych rozmówców. – Zapewniam, uczynimy wszystko, żeby polskie rolnictwo stało się jednym z motorów rozwoju gospodarczego Polski, a mieszkańcy polskiej wsi cieszyli się rosnącym bezpieczeństwem finansowym swoich rodzin – podkreśla.

W evencie udział wezmą także ważni politycy PiS i ministrowie: Joachim Brudziński, Jan Krzysztof Ardanowski i Grzegorz Schreiber. Wcześniej, w sobotę w Katowicach odbędzie się kolejna regionalna konwencja partii rządzącej z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego.