Środa jest pierwszym dniem, trwającego do piątku włącznie posiedzenia Sejmu. Posłowie rozpoczną obrady od dyskusji o projekcie ustawy o wspieraniu działalności naukowej z Funduszu Polskiej Nauki. Z kolei na 16:15 zaplanowano informację o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2017 roku.

O 13:00 sejmowa komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem łódzkiej prokuratury o odebranie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu. O 15:00 posłowie z komisji spraw zagranicznych na zamkniętym posiedzeniu wysłuchają tez przemówienia, tzw. małego expose, które jutro ma wygłosić minister Jacek Czaputowicz.

Z wizytą w Warszawie przebywać będzie dziś watykański sekretarz stanu. Kardynał Pietro Parolin o 14:00 spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim, a o 16:30 z prezydentem Andrzejem Dudą.

W południe prezydent w obecności ministra Mariusza Błaszczaka wręczy nominacje generalskie i admiralskiej. Z kolei premier Morawiecki o 10:00 wystąpi w Płońsku na konferencji prasowej razem z ministrem Andrzejem Adamczykiem nt. przywracania lokalnych połączeń autobusowych.