Live

Mazurek o wyborach do PE: Startujemy po to, by te mandaty zdobyć i jak je zdobędziemy, to z całą pewnością je przyjmiemy

Jestem przekonana, że ten, kto zdobędzie mandat [do PE], to ten mandat przyjmie. Dlaczego to nie wynikało wprost, to też od razu powiem. To takie troszkę dla mnie deprymujące, bo pan do tej sytuacji zmierza, jeśli mnie pytali, czy obejmę mandat. Dopiero wchodzę w kampanię, wszyscy wchodzimy w kampanię. Ale oczywiście startujemy po to, by te mandaty zdobyć i jak je zdobędziemy, to z całą pewnością je przyjmiemy – stwierdziła Beata Mazurek w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

Mazurek o dodatkowym świadczeniu dla emerytów: Jeżeli budżet państwa na to pozwoli, świadczenie będzie przysługiwało w kolejnych latach

Jeżeli budżet państwa na to pozwoli, z całą pewnością będzie to świadczenie [dodatkowe dla emerytów], które będzie przysługiwało w kolejnych latach. Ponieważ jesteśmy odpowiedzialni, to na razie mówimy że będzie na pewno w tym roku. Jaka będzie sytuacja finansowa, budżetu państwa, będzie to zależało od tego, czy to świadczenie będzie wypłacane dalej czy nie – stwierdziła Beata Mazurek w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

Mazurek: To nowa piątka PiS, Jarosława Kaczyńskiego, która jest sprawdzona i skierowana do wszystkich Polaków

Wszystkie [propozycje] są ważne. To nowa piątka PiS, nowa piątka Jarosława Kaczyńskiego, piątka która jest sprawdzona i która jest skierowana do wszystkich Polaków. Nie różnicujemy Polaków jesteśmy odpowiedzialną formacją, mamy odpowiedzialny rząd. Chcemy naszymi działaniami wyrównywać poziom życia naszych obywateli. Chcemy doprowadzić do tego, by ten poziom życi był analogiczny jak mieszkańców innych krajów UE. Pokazujemy że to jest możliwe. Myślę, że wszystkie [propozycje] ucieszyły [Polaków], bo one są adresowane do różnych grup społecznych – stwierdziła Beata Mazurek w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

Arłukowicz: W PiS-ie rozpoczęła się wielka akcja ewakuacja

W PiS-ie rozpoczęła się wielka akcja ewakuacja. Porientowali się politycy PiS-u, ci najważniejsi, w jakim stanie jest partia i co ich czeka za parę miesięcy czy kilkanaście miesięcy i stąd ten exodus do Europy – stwierdził Bartosz Arłukowicz w „Kawie na ławę” TVN24.

Kłopotek: Czuję, że jesienią prawdopodobnie będziemy szli sami. Nie wierzę, że KE uda się stworzyć spójny program

Głosowałem oczywiście za pójściem tożsamym jako komitet wyborczy PSL. Dlaczego? Jesienią w wyborach do polskiego parlamentu, kiedy trzeba będzie tworzyć spójny program, nie wierzę w takie cuda, że tej obecnej Koalicji Europejskiej uda się taki progam stworzyć. Dlatego czuję, żę będziemy prawdopodobnie szli sami jesienią – stwierdził Eugeniusz Kłopotek w „Kawie na ławę” TVN24.

Mazurek: Powołanie KE jest aktem desperacji skompromitowanych środowisk, które kojarzą się z postkomunizmem, aferami i donosami na Polskę

Arłukowicz: W tym roku musimy zdecydować – jaka Polska przez najbliższe lata

To pokazuje kompletną bezradność PiS w jakiekolwiek debacie. Cała ta konferencja wczorajsza i kolejne obietnice, powtórka z 2015 roku, ale Polacy obserwują to, co się dzieje i już nie dadzą się nabrać. Wy spowodowaliście to, że przez kolejne obietnice, które składa Jarosław Kaczyński, próbujecie budować jakąś wizję do Europy, ale jesteśmy w innym momencie historii Polski. Po 30 latach, po 1989 roku dzisiaj mamy symboliczny, 2019 rok w którym musimy zdecydować: jaka Polska przez najbliższe lata – stwierdził Bartosz Arłukowicz w „Kawie na ławę” TVN24.

Wójcik: Dajemy na stół program, który był marzeniem wielu Polaków. To polski model państwa opiekuńczego

Dobre prowadzenie państwa, dobra polityka gospodarcza, wzrost gospodarczy najwyższy w Europie wśród dużych państw, niska stopa bezrobocia to znaczy że jest znakomita polityka – stwierdził Michał Wójcik w „Kawie na ławę” TVN24. – My dajemy na stół program, który był marzeniem tak naprawdę wielu Polaków. To polski model państwa opiekuńczego – dodał. Wiceminister sprawiedliwości dał też do zrozumienia, że może być konieczna nowelizacja budżetu państwa.

Dworczyk do Hetmana: Pan kłamie, jeśli chodzi o jakąkolwiek koalicję z Le Pen

Nikt nie wie, z kim wy [Zjednoczona Prawica] będziecie robić grupę polityczną w Parlamencie Europejskim, bo słyszymy, że chcecie robić z panem Salvinim, z panią Marine Le Pen, czyli antyeuropejskimi politykami, przyjaciółmi Władimira Putina, którzy chcą rozwalać Unię Europejską – stwierdził Krzysztof Hetman w „Śniadaniu w Polsat News” Piotra Witwickiego.

Rzadko używam tak stanowczych i jednoznacznych sformułowań, ale pan poseł kłamie, jeśli chodzi o koalicję jakąkolwiek z panią Le Pen. Pan doskonale wie, że PiS wielokrotnie mówił, że akurat z tą formacją, z tym politykiem żadnej współpracy nie będzie – odpowiedział Michał Dworczyk.

Gasiuk-Pihowicz: Będą trzy mocne konwencje programowe

Będą trzy mocne konwencje programowe w marcu, w kwietniu i w maju, na którym ten program zostanie zaprezentowany – stwierdziła Kamila Gasiuk-Pihowicz w „Śniadaniu w Polsat News” Piotra Witwickiego.

Dworczyk o Koalicji Europejskiej: Trudno oprzeć się wrażeniu, że jedyne, co łączy tę koalicję, to strach przed PiS

Trudno oprzeć się wrażeniu, że jedyne, co łączy tę koalicję [Koalicję Europejską], to jest strach przed PiS, bo jak byłych działaczy PZPR, czy nawet sekretarzy PZPR połączyć ideowo z przedstawicielami NZS, czy osobami o poglądach prawicowych, którzy tam funkcjonują – stwierdził Michał Dworczyk w „Śniadaniu w Polsat News” Piotra Witwickiego.

Schetyna: Wczoraj widzieliśmy konwencję PiS, obietnice wyborcze, agresję, ale też strach i panikę. Widzimy jak boją się tych wyborów

Wczoraj widzieliśmy konwencję PiS, obietnice wyborcze, agresję, ale też strach i panikę. Widzimy jak boją się tych wyborów, następnych wyborów, jak boją się wyborczej porażki. Nic nie usłyszeliśmy o pomyśle na UE, na kampanię w wyborach do PE. Był tylko zestaw obietnic i czystej korupcji politycznej. Chcemy, znamy historię. Pamiętamy wszyscy że 4 czerwca 1989 roku, czyli blisko 30 lat temu to właśnie wybory, koalicja szeroka różnych sił, środowisk, klubów obywatelskich stworzyła coś, co dało nową jakość, ale dało także wyborcze zwycięstwo. Wierzę że pójdziemy tą drogą 1989 roku, że wyciągając wnioski z ostatnich lat, szczególnie z tych ostatnich 3 lat, musimy być wspólnie przekonani że to ten czas, czas dobrej współpracy, czas ciężkiej pracy w kampanii wyborczej, przekonywania Polek i Polaków, a na końcu wyborczego zwycięstwa – stwierdził Grzegorz Schetyna na briefingu.