Jutro o 21:00 Sejm zajmie się wnioskiem klubu PO-KO o odwołanie Zbigniewa Ziobry z funkcji ministra sprawiedliwości – wynika z najnowszej wersji harmonogramu, którą widziała 300POLITYKA. Pierwotnie posłowie mieli rozpatrzyć wniosek w środę rano, później debata została przeniesiona na 15:15. Ostatecznie nastąpi to wieczorem, a do głosowania dojdzie w bloku między 22:30 a 23:00.

Czwartkowe głosowania z kolei zostały przesunięte z 21:00 na 22:00 i zakończą się, według planu, trzydzieści minut po północy. Wtedy Sejm najpewniej przyjmie m.in. projekt ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych, przegłosuje także poprawkę Senatu do ustawy o wynagrodzeniach w NBP.

Ponadto na tym posiedzeniu najprawdopodobniej zostanie przegłosowany projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który został już skierowany do I czytania w komisji. II czytanie ma odbyć się w środę o 19:15, a więc w środę lub czwartek wieczorem propozycja PiS może zostać przyjęta. I czytanie odbędzie się na komisji ds. energii i skarbu państwa w środę rano.