O 8:30 na warszawskiej Pradze-Południe wystartuje akcja „300 dni Piątki Morawieckiego”, o której pisaliśmy na 300POLITYCE. Szef rządu odwiedzi odpowiednio: Raszyn (o 10:00, z ministrem Andrzejem Adamczykiem), Białobrzegi (o 11:30, z minister Jadwigą Emilewicz), Jedlińsk (o 12:15, z ministrem Jerzym Kwiecińskim) i Zagańsk (o 14:10, z minister Teresą Czerwińską). W każdej z miejscowości premier ma udowadniać, w jaki sposób w praktyce działają obietnice, które zapowiadał w ramach tzw. „piątki Morawieckiego”. O 16:35 zaplanowano spotkanie szefa rządu z rodziną wielodzietną w Gołczy.

O 9:30 we Wrocławiu przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna wyda “oświadczenie ws. afery Kaczyńskiego”.

O 14:30 w warszawskim ratuszu nastąpi podpisanie deklaracji na rzecz społeczności LGBT+ w Warszawie. W spotkaniu udział weźmie prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej Aldona Machnowska-Góra oraz przedstawiciele organizacji reprezentujących społeczność LGBT+. 

O 18:00 sejmowa komisja sprawiedliwości zaopiniuje wniosek klubu PO-KO o wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobry. W uzasadnianiu wskazano między innymi afery wokół SKOK-ów i Komisji Nadzoru Finansowego oraz postawiono zarzut łamania praworządności. 

W Jerozolimie rozpoczyna się dwudniowy szczyt Grupy Wyszehradzkiej i Izraela. Polskę reprezentować będzie minister Jacek Czaputowicz. Wczoraj portal wPolityce.pl informował, że premier o swojej nieobecności telefonicznie poinformował Benjamina Netanjahu. Wcześniej rząd uznał wyjaśnienia Jerozolimy ws. czwartkowej wypowiedzi szefa izraelskiego rządu o karaniu za oskarżanie Polaków o kolaborowanie z Niemcami podczas Holokaustu.