O 8:45 swój briefing prasowy nt. programu „Senior+” organizuje minister Elżbieta Rafalska. O 9:00 odbędzie się Zgromadzenie Parlamentarne Sejmu i Senatu RP oraz Seimasu Republiki Litewskiej. O 16:30 minister Jadwiga Emilewicz spotka się z przewodniczącym Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Białorusi.

O 9:30 w unijnym Trybunale Sprawiedliwości odbędzie się rozprawa dotycząca skargi Komisji Europejskiej na Polskę w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Mówiąc w skrócie, chodzi o obniżenie wieku, w jakim sędziowie SN przechodzą w stan spoczynku. Na dzisiaj była też planowana rozprawa ws. pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego, ale została odwołana.

Dziś prezydent Andrzej Duda poinformuje o swojej decyzji dot. wprowadzenia żałoby narodowej po śmierci premiera Jana Olszewskiego. „Prezydent, zarządzając żałobę narodową, współdziała z Prezesem Rady Ministrów, przy jego kontrasygnacie. Trwają ostatnie ustalenia dot. wymiaru żałoby. Kiedy zostaną podjęte, będziemy niezwłocznie informować. Prezydent wyszedł naprzeciw powszechnemu oczekiwaniu” – zapowiadał wczoraj w Polskim Radiu 24 minister Paweł Mucha. O 15:30 PAD wręczy odznaczenia państwowe pracownikom Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Robert Biedroń – w ramach objazdu po kraju – odwiedzi Wrocław. Konwencję regionalną Wiosny zaplanowano o 18:00. Ponadto dziś o 10:00 odbędzie się posiedzenie rządu.