Z wizytą w Warszawie będzie dziś przebywać szef MSW Włoch. Wicepremier Matteo Salivini o 12:30 wraz z ministrem Joachimem Brudzińskim wygłoszą oświadczenia dla mediów. O 13:00 nastąpi złożenie wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W planie jest także spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Godzina nie jest znana, ale wczoraj Wyborcza.pl donosiła o konferencji prasowej o 16:45.

Od 10:00 sejmowa komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT-u będzie przesłuchiwać byłego dyrektora Departamentu Podatku od Towarów i Usług Ministerstwa Finansów, Tomasza Tratkiewicza. O 11:00 na wspólnej konferencji prasowej wystąpią wicepremier Jarosław Gowin i minister Jadwiga Emilewicz. O 11:00 w Sejmie swój briefing organizuje Ruch Narodowy i Partia Wolność.

O 10:00 w NBP odbędzie się briefing dotyczący polityki kadrowej i płacowej w Narodowym Banku Polskim. Dziś odbędzie się też konferencja prasowa po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. RPP obraduje od wczoraj i jest to pierwsze posiedzenie rady w tym roku.

Także o 10:00 prezydent Andrzej Duda weźmie udział w konferencji podsumowującej projekt Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Z kolei o 13:00 PAD odbierze listy uwierzytelniające od nowych ambasadorów.