To ważna rada, dlatego że potwierdziła decyzje w ostatnim okresie podejmowane w sposób jednomyślny. Ustaliliśmy że linia polegająca na braku współpracy na jakimkolwiek szczeblu z PiS-em jest kontynuowana i będzie. Ustaliliśmy, że żadna członkinia i żaden członek SLD nie ma prawa startowania z jakichkolwiek innych list partyjnych. W sprawach wewnętrznych ustaliliśmy, ze nie zdarzy się taka sytuacja, aby członek SLD w przyszłości mówił cokolwiek niefajnego nt. swojej partii w mediach – stwierdził Włodzimierz Czarzasty na briefingu po posiedzeniu Rady Krajowej SLD.

Rada Krajowa jednomyślnie upoważniła zarząd partii i przewodniczącego do podjęcia rozmów dot. koalicji potencjalnej do wyborów do PE. Startować sami zawsze możemy, ale uważamy, że powinniśmy tworzyć koalicję. Po pierwsze z lewicą, ale równolegle również z siłami wszystkimi demokratycznymi, do których zaliczam zarówno PSL, jak i Nowoczesną, Platformą – dodał szef SLD.

Podejmiemy decyzję ostatecznie w pierwszym kwartale przyszłego roku na konwencji – mówił dalej. – Konwencja została zwołana, termin jej określi zarząd – dodał Czarzasty.