Piątek jest trzecim i ostatnim dniem ostatniego w tym roku posiedzenia Sejmu. Dziś zaplanowano trzy bloki głosowań: o 9:30, 12:30 i 22:45. O 11:00 w hallu głównym parlamentu odbędzie się spotkanie opłatkowe, a wieczorem posłowie będą debatować i rozstrzygną wniosek Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Kandydatem PO na premiera jest Grzegorz Schetyna.

O 9:00 prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, organizuje konferencję prasową nt. miejskiej zieleni. O 10:00 rozpocznie się dwudniowy Kongres Praw Obywatelskich, organizowany między innymi przez RPO. 

Z wizytą w Warszawie przebywać będzie minister spraw zagranicznych Słowacji. W południe zaplanowano spotkanie z szefem polskiego MSZ-u, a o 14:10 ministrowie wystąpią na konferencji prasowej.

Także w południe na konferencji prasowej Robert Biedroń podsumuje cykl spotkań „Burza mózgów”. Z kolei premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w drugim dniu szczytu Rady Europejskiej. Na 10:00 zaplanowano udział w sesji roboczej, a na 13:00 – lunch roboczy.

Z kolei prezydent Andrzej Duda w Katowicach w ramach COP24 o 12:00 spotka się z sekretarzem generalnym ONZ, a o 12:45 z przewodniczącym międzyrządowego panelu ds. zmian klimatu.