To, co się dzisiaj dzieje [w Warszawie], to spełnienie tego o czym mówiłem podczas kampanii wyborczej. Mówiłem, że Rafał Trzaskowski to jest taki polityk, który w swojej pracy będzie się koncentrował na wycieczkach zagraniczych i na inwestowaniu w ideologię, bo z tego był znany w wyborach. Na profilu Rafała Trzaskowskiego [na FB] zobaczycie państwo wycieczki zagraniczne, zabieranie pieniędzy z obietnic, które składał na ideologię, na tramwaj różnorodności. Czy nie tak mówił Patryk Jaki?” – pytał na konferencji prasowej wiceminister Patryk Jaki.

Z wielką przykrością mówię, że mieliśmy podczas kampanii wyborczej rację, przedstawiając Rafała Trzaskowskiego jako kandydata ideologii. Z przykrością patrzę jak rozwój Warszawy przejdzie na dalszy plan, a najważniejsze będą projekty ideologiczne i wycieczki zagraniczne” – dodawał. 

Tak jak dzisiaj jest w Warszawie, dokładnie tak samo będzie w całej Polsce jak wygra Platforma Obywatelska. Kilka dni po wyborach będzie rakiem wycofywanie się ze wszystkich obietnic i potem się okaże, że – tak jak Rafał Trzaskowski – mieliśmy wszystko policzone, ale zmieniły się warunki i trzeba z tego programu zrezygnować” – mówił Jaki.

Tak ordynarnego kłamstwa politycznego, wyborczego nie jestem sobie w stanie przypomnieć. Żeby kilka dni przed wyborami przegłosować uchwałę i pokazywać „popatrzcie warszawiacy, będziecie mieli 99% bonifikaty” i prawie dwa tygodnie po zaprzysiężeniu się z tego wycofywać i swój program nazwać nierealistyczny, ja sobie drugiej takiej sytuacji nie przypominam, tak bezczelnej arogancji” – dodawał.