O 9:00 Sejm wznowi posiedzenie od informacji bieżącej rządu i pytań ws. bieżących. Minister energii – na wniosek Platformy Obywatelskiej – będzie mówił o podwyżkach cen energii. Posłowie PO w ramach pytań bieżących wrócą też do sprawy wokół Komisji Nadzoru Finansowego.

Z kolei o popołudniowym bloku głosowań (od 18:30) posłowie rozstrzygną wniosek o zgodę na tymczasowe aresztowanie Stanisława Gawłowskiego.

Swoje konferencje prasowe z okazji 3 rocznicy powołania rządu Prawa i Sprawiedliwości organizują kolejni ministrowie: Elżbieta Rafalska (o 9:30), Jadwiga Emilewicz (o 10:00), Jan Krzysztof Ardanowski (o 12:15) oraz Andrzej Adamczyk (w Pruszkowie o 17:00).

O 8:40 swój briefing na stacji metra Rondo Daszyńskiego organizuje prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. O 11:00 prezydent Andrzej Duda odwiedzi Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu.

O 13:00 w Gdańsku ma zapaść wyrok w procesie o naruszenie dóbr osobistych, jaki wytoczył Jarosław Kaczyński wytoczył Lechowi Wałęsie. Chodzi o wypowiedzi byłego prezydenta, że szef PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.