Najprawdopodobniej dziś stowarzyszenie Marsz Niepodległości złoży do sądu odwołanie od decyzji prezydent Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji niedzielnej manifestacji. O 8:45 swoją konferencję prasową na temat zgromadzeń zaplanowanych na 11 listopada organizuje szefowa stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Ewa Gawor.

O 8:00 prezydent Andrzej Duda odwiedzi siedzibę PGNiG. O 10:00 odbędzie się uroczysta sesja Rady Warszawy z udziałem prezydent Gronkiewicz-Waltz z okazji stulecia niepodległości. Godzinę później, o 11:00, minister Mariusz Błaszczak przedstawi inicjatywy swojego resortu z okazji rocznicy.

O 11:45 premier Mateusz Morawiecki spotka się z amerykańskim sekretarzem ds. energii, Rickiem Perrym. O 15:00 z sekretarzem Perrym będzie rozmawiał prezydent Andrzej Duda. Na 13:20 zaplanowano konferencję prasową po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Polski i Czech.

O 11:00 sejmowa komisja ds. służb specjalnych – na zamkniętym posiedzeniu – wysłucha informacji na temat wyników śledztwa oraz czynności operacyjno-rozpoznawczych i analitycznych w sprawie GetBacku SA. Materiały przedstawią przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, ABW i CBA.

O 12:00 dwie sejmowe komisje rozpatrzą obywatelski projekt zakładający likwidację obowiązku szczepień. – Przyśpieszyliśmy posiedzenie w sprawie ustawy (…) po to, aby przeprowadzić także II czytanie w Sejmie, a w piątek odrzucić ten szkodliwy projekt. Decyzja w rękach Marszałka Sejmu – napisał na Twitterze Bartosz Arłukowicz.

O 14:30 sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych rozpatrzy wniosek Naczelnika Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie z 24 czerwca 2018 roku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Stanisława Gawłowskiego oraz stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.