– Chciałem państwu bardzo serdecznie podziękować. Wszystkim państwu i tym państwu, którzy się z nami nie zgadzają. Dziękuję państwu za to, że jesteście, bo na tym polega właśnie demokracja. Przede wszystkim chciałem podziękować wszystkim ludziom, którzy sprawili, że jesteśmy dzisiaj w tym miejscu, w którym jesteśmy. To była naprawdę mordercza kampania wyborcza. Za to wszystko, że wytrzymaliście do samego końca, bardzo wam dziękuję – mówił Patryk Jaki podczas spotkania na Pl. Zamkowym.
– Pracowaliśmy bardzo intensywnie przez te ostatnie osiem miesięcy, a właściwie przez rok. No i przez ostatnie 24 godziny. Dziękujemy wam bardzo za spotkania, dziękujemy za to wszystko, co mówiliście nam o Warszawie. To dzięki tym rozmowom powstał nasz program. Przede wszystkim to, co najważniejsze. Potrzebna jest mobilizacja – mówił Rafał Trzaskowski podczas briefingu przed Sejmem.
– Jak zaczynaliśmy tę akcję 24 godziny temu, to wydaje mi się jakby to było przynajmniej dwa tygodnie temu, ale jeszcze przed ciszą wyborczą zobaczcie jak wyglądały te najciekawsze fragmenty, te 24 godziny i do zobaczenia w niedzielę – dodał Trzaskowski.
– Wkrótce najważniejsze wybory, teraz od paru lat, samorządowe, 21 października, bardzo ważnego aktu wyboru naszych gospodarzy. Gospodarzy, którzy mają służyć naszym małym ojczyznom. Tak, jak pokazaliśmy, co można zrobić, rzeczywiście zmieniając Polskę w ramach naszej polityki społecznej. Przywróciliśmy elementarną sprawiedliwość. Program 500+, programy dla seniorów, wyprawka, Dobry start. Te programy społeczne przywróciły godność wielu ludziom. Ale także podjęliśmy rękawicę rzuconą przez mafie VAT-owskie. To był taki rak, który niszczył organizm naszego państwa. W niewidoczny sposób pozbawiał dochodów milionów rodzin. Kompetentni ludzi, rzetelni, profesjonalni, skuteczni, zmierzyli się z tą hydrą, z tym strasznym złem, które panowało w państwie polskim i przynajmniej w znacznym stopniu odnosimy zwycięstwa. Tam są te pieniądze. Jak śmiali się nasi poprzednicy, zakopane. Tych, których miało nie być, które miały spowodować, że tutaj będzie bankructwo. My te pieniądze wyrwaliśmy i daliśmy ludziom – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Winnicy.
– Kolejna rzecz, którą zmieniliśmy, to przywrócenie elementarnej sprawiedliwości historycznej. Dla naszych bohaterów, nazwanie zła złem, a dobra dobrem, deklaracja, która podpisaliśmy i która przywraca prawdę historyczną i wreszcie również niezależna, suwerenna polityka zagraniczna, w naszym własnym interesie. Która odnosi ogromne sukcesy, na Radzie Europejskiej – mówił dalej. – Przywróciliśmy sterowność polityki zagranicznej państwa – stwierdził PMM.
– Musimy wybrać dobrych, skutecznych, uczciwych gospodarzy, bo taka zmiana, jaka okazała się możliwa w całej Polsce, jest możliwa również w samorządach, sejmikach, bo sejmiki, urzędy marszałkowskie to bardzo ważny partner dla rządu, do zmiany naszej rzeczywistości lokalnej. A o to tutaj chodzi, żebyśmy podnosili standard życia Polaków do poziomu europejskiego – mówił dalej szef polskiego rządu.
– Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy w tej kampanii byli zaangażowani. Kandydatom KO, którzy we wszystkich powiatach, województwach, miastach walczyli, budowali listy, prowadzili tę kampanię. Chcę podziękować Barbarze Nowackiej i Katarzynie Lubnauer, bo prowadziliśmy tę kampanię wspólnie. Ona była bardzo intensywna, z naszym udziałem i obecnością. Wiem, że tak będzie także w II turze, ale to, co udało nam się zbudować, czyli KO, te wzajemne relacje oparte na zaufaniu, dobrej woli i takiej chęci zwycięstwa, to coś, co na pewno jest wielką wartością – stwierdził Grzegorz Schetyna na na briefingu. Jak dodał:
„Chcemy podziękować tym tysiącom ludzi, Polaków, mieszkańców wsi i miast, którzy tak bardzo nas wspierali, dopingowali, angażowali się w tę kampanię wyborczą. Pomagali wszędzie, czuliśmy takie dobre emocje i wsparcie. Za to bardzo dziękujemy, bo to było nam bardzo potrzebne i dawało wielkie możliwości jeszcze większego zaangażowania. Zrobiliśmy tyle, ile mogliśmy dzisiaj. Prosimy o mobilizację w niedzielę, o to, żeby od pierwszych minut, zaraz po 7:00, żebyśmy wszyscy pamiętali o tym, że trzeba być przy urnach, zagłosować, że ta praca nas wszystkich będzie miała sens wtedy, kiedy spotka się z takim otwartym, dużym, emocjonalnie dobrym odzewem ze strony Polek i Polaków. Głęboko wierzymy, że tak się stanie. Wierzymy w zwycięstwo w tych wyborach. Wierzymy, że to nowy początek, że po 3 latach nocy przychodzi dzień, świt i że w niedzielę wszyscy będziemy dumni i szczęśliwi, że te wybory wygraliśmy”
– Przyszedł ten moment, żeby wszystkim podziękować. Warszawiankom i warszawiakom za te setki godzin spędzone na ulicach naszego miasta. Za rozmowy, na podstawie których powstał nasz program. Podziękowania dla tej fantastycznej ekipy, z której część jest za mną, która mnie wspierała przez te ostanie miesiące. Podziękowania dla mojej rodziny, podziękowania dla przyjaciół. Przede wszystkim apel do wszystkich państwa, którzy mnie słuchacie. Spotkajmy się w niedzielę w przy urnach wyborczych. Te wybory są niesłychanie istotne, jest potrzebna całkowita mobilizacja. Ten głos będzie niesłychanie istotny, bo on zdeterminuje przyszłość naszego miasta. Także idźmy wszyscy do wyborów, nic nie jest rozstrzygnięte. Pamiętajcie państwo o tym, że rozstrzygająca chwila będzie dopiero w niedzielę. Spotkajmy się w niedzielę, oddajcie głos na Koalicję Obywatelską, na listę nr 4 – mówił Rafał Trzaskowski podczas briefingu na Nowym Mieście.
– Jesteście mężni, bohaterami naszej współczesności. Ratujecie często ludzi, dobytek z bardzo trudnej sytuacji, nie wahając się narażać własne życie, zdrowie. I pełnicie też taką funkcję wychowawczą. Bardzo często gdzie byliby młodzi chłopcy, dziewczyny, pewnie zwłaszcza chłopcy, gdyby nie poszli do OSP. Chciałbym, żeby ta wasza służba była jak najbardziej doceniona, żebyśmy współpracowali z PSP, ale też z całym naszym państwem, które ma do zaoferowania coraz więcej. Właśnie w sprzęcie, w różnym osprzęcie również, ale i wozy strażackie tak, żebyście mieli jak najlepsze warunki dla waszych działań – mówił premier Mateusz Morawiecki w OSP w Winnicy.
– Witam z pokładu autobusu, który nam służył przez 23 godziny. Jak widzicie zaczynam seplenić, ale 23 godziny na pokładzie tego autobusu, została na godzina, godzina z małym hakiem pracy. Potrzebna nam jest pełna mobilizacja i przede wszystkim musimy spotkać się przy urnach wyborczych w niedzielę. Słuchajcie, wygramy to. Ruszamy na ostatnie godziny pracy i pozdrawiam was wszystkich – mówił Rafał Trzaskowski w trakcie transmisji.
Tak wygląda okładka weekendowego wydania „Gazety Wyborczej”.
– Nazywam się Zofia Pilecka-Optułowicz. Córka rotmistrza Witolda Pileckiego. Popieram na prezydenta Warszawy pana Patryka Jakiego – mówi w klipie opublikowanym w social media.
Na koniec kampanii poparcie, które ma dla mnie szczególne znaczenie. #Jaki2018 pic.twitter.com/QV2DiVC4OJ
— Patryk Jaki (@PatrykJaki) October 19, 2018
– Przede wszystkim chodzi o wartości. Chodzi o wartość, bo te wybory są tak istotne, bo one zadecydują o przyszłości naszego, mojego miasta. Są wstępem do tego co dalej. Każde wybory są o czymś. One są o obronie tego co najważniejsze, o obronie wartości. O tym też mówił Starzyński, kiedy mówił, że widzi wielką Warszawę, bo mówił o tym niezłomnym duchu. Mówił o tych rzeczach, które są najważniejsze. Mówił o otwartości, o odwadze, otwartości, o tym, żeby się nie poddawać presji. To właśnie wszystko chcieliśmy zaprezentować przez te ostatnie dni. Ja i cały zespół, który mnie wspierał. To wszystko obiecujemy warszawiakom i warszawiankom, że Warszawa dalej będzie wielka swoim charakterem, swoją niezłomnością, że będzie wielka różnorodnością i otwartością. To są sprawy, które dla mnie i dla nas wszystkich są najważniejsze – mówił Rafał Trzaskowski, podsumowując kampanię samorządową.
Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz spotkała się dzisiaj wieczorem z zastępcą ambasadora Stanów Zjednoczonych E. F. Green’em w celu rozwiania nieporozumień wokół handlu wieprzowiną z USA – dowiedziała się 300POLITYKA. Podczas spotkania min. Emilewicz oraz Główny Lekarz Weterynarii przekazali stronie amerykańskiej wyjaśnienia dot. procedur związanych z określaniem stref, gdzie obowiązują restrykcje związane z występowaniem ASF. Zdaniem naszych rozmówców, wyjaśnili, że mięso, które trafiło na rynek amerykański spełniało wszystkie wymogi przepisów weterynaryjnych, w tym przepisów prawa europejskiego. Według informacji Głównego Inspektora Weterynarii doszło do pomyłki związanej z określeniem statusu miejsc, z których pochodziło wyeksportowane mięso. Szczegółowe informacje trafiły już drogą formalną do właściwych instytucji w Waszyngtonie.
– To nie jest realne zagrożenie [że Polska dostanie mniej pieniędzy z budżetu UE]. To są strachy na lachy. Z unijnym budżetem, tym nowym, kolejnym, który będzie dopiero za parę lat inwestowany, będzie bardzo dobrze, ponieważ jestem po kolejnych rozmowach teraz, w Brukseli, z bardzo wieloma krajami. Nie tylko Grupy Wyszehradzkiej, ale z premierem Hiszpanii, Włoch – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.
– My pozyskujemy pieniądze teraz na nową perspektywę, gdzie oni mówili, komisarz dzisiaj, a wcześniej minister Bieńkowska powiedziała: tamta perspektywa to będzie ostatnia taka duża perspektywa, w nowej perspektywie na pewno nie będzie tyle środków. No to poczekamy i zobaczymy. Bo uważam, że nowa perspektywa zaskoczy nas bardzo, bardzo pozytywnie – dodał PMM.