Chciałbym wygłosić krótkie oświadczenie nt. stawki wyborów samorządowych i jednego słowa, które wydaje mi się tę stawkę bardzo dobrze opisuje. To słowo „bezpieczeństwo”, zarówno w wymiarze osobistym, rodziny, socjalne myślę, że jest bardzo ważne dla każ∂ego Polaka, ale też myślimy jako PiS, że bardzo istotnie ono opisuje to, co dla naszych rodaków jest ważne i istotne w tym wymiarze bezpieczeństwa, a więc sytuację międzynarodową, zagrożenia dot. różnych kryzysów, za granicą, na świecie, w tym różnych zagrożeń związanych z nielegalną migracją czy uchodźcami. Jak wyglądała polityka dot. Właśnie nielegalnych migrantów za czasów rządów PO, myślę, że państwo doskonale pamiętacie. To bezkrytyczna zgoda, niebiorąca pod uwagę w ogóle tak naprawdę tego słowa, wymiaru bezpieczeństwa Polaków, zgoda rządu Platformy na przyjmowanie nielegalnych migrantów w Polsce, tysięcy nielegalnych migrantów w Polsce. To była polityka Platformy, poparta przez deklaracje, czyny de facto również na poziomie lokalnym, a więc deklaracja podpisana przez prezydentów, czy będących członkami Platformy czy prezydentów, którzy mają poparcie Platformy, prezydentów dużych, największych polskich miast – stwierdził Tomasz Poręba na konferencji prasowej, przypominając deklarację prezydentów dot. przyjmowania migrantów. Jak dodał:

„Do dzisiaj ani Grzegorz Schetyna, ani ci prezydenci największych miast tych słów nie odwołali. Oni się z tych deklaracji nie wycofali. Nie wycofał się przewodniczący Platformy, związani z Platformą prezydenci. Zastanawialiśmy się, dlaczego tak jest. Po kilku tygodniach różnych naszych rozmów, spotkań przypomnieliśmy sobie to, co Schetyna mówił podczas konwencji wyborczej PO, gdzie powiedział, że Platforma będzie chciała zlikwidować urzędy wojewódzkie, które są przedstawicielem rządu w terenie, reprezentują polski rząd, realizują jego politykę, a więc politykę rządu, w tym wypadku PiS, które absolutnie nie chce się zgodzić i nie zgodzi się nigdy na nielegalny napływ migrantów do Polski. Więc Platforma przez likwidację tych urzędów wojewódzkich chce oddać władzę na poziomie regionów, miast w ręce tych m.in. osób, prezydentów, którzy chcą w Polsce aby byli uchodźcy czy nielegalni migranci”

Szef sztabu PiS z tej okazji zaprezentował nowy spot opublikowany w social media. Jak dodał, PiS nie zgodzi się na to, aby do Polski napływali nielegalni migranci.