Chcemy pomóc naszej, polskiej branży gamingowej, która już dzisiaj jest branżą zwycięską. Jest branżą, która odnosi ogromne sukcesy i inspiruje innych. Chcemy dopomóc tym sukcesom jeszcze bardziej. Dlatego zaoferowaliśmy programy wsparcia dla prototypów i dla eksportu, dla pilotaży różnego rodzaju – mówił Mateusz Morawiecki na targach Poznań Game Arena.

Przygotowaliśmy specjalny fundusz z Ministerstwem Kultury, na razie 25 milionów złotych, ale on może się powiększać, zwłaszcza dla tych gier komputerowych, które zawierają elementy polskiej historii, polskiej tradycji, polskiej kultury – dodał premier.

Zbudujemy takie centrum, taką arenę treningową – Games Square, gdzie te mniejsze firmy zz całej Europy Środkowej, bo byłem tutaj na stoiskach, że Polska jest liderem Trójmorza także w gamingu. Staramy się inspirować innych, ale też czerpać inspiracje od innych. Ta arena treningowa, którą szykujemy i wiosną pokażemy jak ona będzie wspaniałym miejscem dla tworzenia nowych rozwiązań gamingowych – zapowiedział Morawiecki.