W styczniu ministerstwo ogłosiło konkurs na objęcie funkcji dyrektora szpitala (szpital MSWiA w Poznaniu – red.). W lutym, komisja konkursowa, której notabene do dzisiaj nie znamy składu, rozstrzygnęła ten konkurs i minimalną większością głosów zwycięzcą okazał się pan Witold Pstrąg-Bieleński – mówił Arkadiusz Myrcha na konferencji prasowej.

Pan doktor, zwycięzca konkursu, prywatnie jest szwagrem pana posła Tomasza Latosa, znanego, wieloletniego parlamentarzysty, przewodniczącego komisji zdrowia, a obecnie kandydata na prezydenta miasta Bydgoszczy – mówił dalej Myrcha.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący komisji zdrowia, otrzymuje darowiznę w kwocie 120 tys. zł od siostry, której mąż zostaje dyrektorem szpitala, który podlega pod resort spraw wewnętrznych i administracji. W związku z tym składamy dzisiaj zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o podjęcie natychmiastowych działań i sprawdzenie czy nie doszło do działań korupcyjnych, w związku z przeprowadzeniem i rozstrzygnięciem konkursu na dyrektora szpitala MSWiA w Poznaniu – stwierdził poseł.