W zeszłym tygodniu razem z posłem Tomczykiem odwiedziliśmy Centrum Obsługi Administracji Rządowej, ponieważ mieliśmy potwierdzone sygnały, że na terenie należącym do KPRP składowane są billboardy kandydata na prezydenta Warszawy. To w sposób oczywisty narusza polski Kodeks wyborczy, wykorzystuje administrację rządową, która ma służyć wszystkim Polakom, do prowadzenia kampanii wyborczej. Nie pierwszy raz zresztą w tej kampanii wyborczej okazuje się, że infrastruktura państwa wykorzystywana jest przez kandydata PiS do prowadzenia kampanii wyborczej” – mówił na konferencji prasowej w Sejmie Marcin Kierwiński z PO.

Składamy zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie, zawiadomienie dotyczące nielegalnej kampanii wyborczej, przekroczenia uprawnień przez szefa COAR-u. Składamy zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa przez szefostwo sztabu pana Patryka Jakiego. Wnosimy także o przesłuchanie pana ministra Patryka Jakiego. Nie może być zgody na to, aby urzędujący wiceminister sprawiedliwości w sposób tak rażący łamał Kodeks wyborczy” – dodawał.

Prawda jest taka, że całe państwo zostało zamienione w sztab wyborczy. Parkingi rządowe z jednej strony, pracownicy administracji rządowej z drugiej, pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości, komisji weryfikacyjnej – to wszystko osoby, które są bezpośrednio zaangażowane w kampanię Patryka Jakiego. Wszystko dzieje się za publiczne pieniądze na naszych oczach i nigdy nie możemy na to pozwolić. W związku z tym kierujemy również wniosek o przeprowadzenie czynności sprawdzających do Państwowej Komisji Wyborczej” – dodawał Cezary Tomczyk.