Działanie na rzecz mieszkańców zamiast politycznych wojen i konkretne rozwiązania na rzecz Ursynowa – takie zobowiązania złożyli liderzy komitetów Akcja Warszawa oraz Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów.

Jak poinformował lider Akcji Warszawa i kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz, wczoraj na sesji Rady Warszawy grupa radnych Akcji Warszawa złożyła projekt stanowiska, który poparły wszystkie kluby.

Akcja Warszawa, mimo że nie jest największym ugrupowaniem, była w stanie połączyć i PiS i PO – mówił Wojciechowicz. – Było to chyba pierwsze głosowanie w Radzie Warszawy tej kadencji, kiedy to PiS i PO w słusznej sprawie – bo chodziło o kwestie wynagrodzeń w żłobkach – połączyły siły. To pokazuje, że w radzie potrzebna jest trzecia siła, która będzie potrafiła zmienić samorząd w merytoryczną dyskusję zamiast politycznej awantury pomiędzy PO a PiS – dodał.

Samorządowcy Akcji Warszawa poparli też pomysł Otwartego Ursynowa, by w tej dzielnicy odbyły się debaty kandydatów na burmistrza. – Pomysł jest kapitalny – ocenił radny Warszawy Lech Jaworski, startujący z pierwszego miejsca na liście Akcji Warszawa.  – Uważamy, że to otwiera nową drogę do transparentności władzy w dzielnicach i do decentralizacji władzy w dzielnicach, z czym nie poradziła sobie obecna ekipa. Popieramy to i wzywamy wszystkie dzielnice do tego typu debat.