Najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy jest Jacek Wojciechowicz – uznały ursynowskie stowarzyszenia lokalne i poparły kandydaturę byłego wiceprezydenta Warszawy. Koalicja stowarzyszeń Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów ogłosiła tę decyzję na niedzielnej konferencji prasowej.

Zdajemy sobie sprawę, że w obecnym ustroju Warszawy kompetencje dzielnic są mocno ograniczone i aby zrealizować swój program wyborczy, trzeba współpracować z radnymi miasta i prezydentem miasta – mówił szef Otwartego Ursynowa Piotr Skubiszewski. – Dlatego koalicja stowarzyszeń Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów jednogłośnie poparła w wyborach prezydenckich Jacka Wojciechowicza – dodał.

Jak tłumaczył Skubiszewski, Jacek Wojciechowicz ma bogate doświadczenie samorządowe, przez 10 lat był wiceprezydentem Warszawy, wcześniej pełnił funkcje burmistrza i wiceburmistrza, był także posłem. – Jest to najlepszy i najbardziej merytoryczny kandydat na prezydenta – tłumaczył.

-To dla mnie bardzo ważne, by moją kandydaturę popierały lokalne stowarzyszenia – mówił Jacek Wojciechowicz. – Startuję po to, żeby odebrać Warszawę partiom, które żerują na mieście. Samorząd to nie powinno być miejsce bitw politycznych – dodał.

Wojciechowicz enigmatycznie odniósł się do decyzji byłego burmistrza Ursynowa Piotra Guziała, który poparł Patryka Jakiego. – Nie chcę oceniać prywatnych wyborów moich kontrkandydatów, ale ta współpraca przed wyborami może okazać się niewygodna zarówno dla pana Guziała, jak i dla pana Jakiego – ocenił.