O 10:00 premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w konferencji popularnonaukowej IPN z okazji 35. rocznicy powstania Solidarności Walczącej w Poznaniu.

Rano, o 8:30, przed Sądem Najwyższym swoją konferencję organizuje Komitet Obrony Sprawiedliwości. Podczas spotkania z dziennikarzami głos zabiorą przedstawiciele Wolnych Sądów, Amnesty International, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i organizacji sędziowskich Themis i Iustitia.

Także o 8:30 kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy przedstawi kolejne propozycje programowe „Zdrowa Warszawa”. O 10:30 przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna, szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer, i liderka Inicjatywy Polska, Barbara Nowacka, organizują wspólną konferencję prasową w Zgierzu z kandydatką KO na prezydenta miasta.

Dwie godziny później, o 12:30, odbędzie się kolejny briefing liderów KO wraz z prezydent Łodzi, Hanną Zdanowską, nt. obiadów dla dzieci w łódzkich szkołach. Z kolei o 14:00 w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się konferencja KO z udziałem Schetyny, Lubnauer oraz kandydatki na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego.

O 9:40 przy Porcie Czerniakowskim odbędzie się konferencja prasowa kandydat ZP na prezydenta Warszawy, Patryka Jakiego. O 11:30 swoje spotkanie z mediami w JakiCafe planują stołeczni radni PiS i szef sztabu wyborczego Jakiego.

O 10:30 odbędzie się konferencja prasowa kandydata PSL na prezydenta Warszawy Jakuba Stefaniaka oraz kandydatów do rady miasta Warszawy i sejmiku województwa mazowieckiego. Gościem specjalnym konferencji będzie Władysław T. Bartoszewski.