Jaki: Zakładamy patrol śmieciowy, który będzie codziennie sprawdzał, jak wygląda sytuacja, zbierał zgłoszenia od mieszkańców i zgłaszał do ratusza

Warszawa tonie w śmieciach. To, co się wydarzyło, jeżeli chodzi o zarządzenie odpadami, to tylko preludium. W Warszawie będzie dużo gorzej. Jesteśmy dzisiaj na Mokotowie, który jeszcze raz cały był w śmieciach. Jak się dowiedzieli, że robimy tu konferencję prasową, to zaraz wezwali śmieciarki, ale jak widać gołym okiem, te śmieciarki nie są w stanie pomieścić śmieci, które znajdują się na Mokotowie. Jakbym był złośliwy, to bym powiedział, że jeszcze nie jestem prezydentem, a już jestem skuteczny. Moja konferencja i Mokotów na chwilę jest czysty, ale tu nie chodzi o to, żeby Mokotów na chwilę był czysty, tylko żeby stosować rozwiązania systemowe. Z Warszawy chcą nam zrobić drugi Neapol. Chcą zrobić miasto, które zamiast nowoczesną metropolią, będzie kojarzyło się z bałaganem śmieciowym – stwierdził Patryk Jaki na konferencji.

Nie możemy na to pozwolić. Nie możemy Warszawy zostawić nieodpowiedzialnym ludziom Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafała Trzaskowskiego. Dlatego zakładamy patrol śmieciowy, specjalną stronę internetową, profil na Twitterze Czysta Warszawa i patrol, który będzie codziennie sprawdzał, jak wygląda sytuacja śmieciowa w Warszawie, zbierał zgłoszenia od mieszkańców Warszawy i zgłaszał do ratusza, żeby natychmiast Warszawę usprzątać. Robimy to dlatego, że Warszawy nie można zostawić nieodpowiedzialnym ludziom, którzy chcą zrobić z Warszawy drugi Neapol – mówił dalej.